Hakkımızda

Bulunduğumuz lokasyonda çok uzun zamandır faaliyette bulunmakta olan firmamız göstermiş olduğu hassasiyetle, üretim portföyü ile ve hizmet anlayışı ile beraber parmak ısırtan sonuçlara imza atmaktadır. Şu an itibariyle pek çok alanında lider konumda bulunan firmamız sektörün nabzını tutmaktadır. Böylece pek çok firma için de bir referans noktası oluşturmaktayız.

Alanında uzman bir teknik kadro ile hizmet verdiğimiz için sıfır hata payıyla işlemler gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizi memnun edebilmek için yeni gelişmelere açık bir anlayışla modern uygulamaları bir an evvel firmamızın bünyesine entegre etmekteyiz. Çağı yakalayabilmek için çaba göstermekte olan kurumumuzun bünyesinde yer alan yöneticiler dünya standartlarında hizmet verebilmek için ar-ge çalışmaları yapmaktadır.

Müşterilerimizin memnuniyetini sağlayabilmek için kalite standartlarını her zaman bir üst seviyeye çıkartmak ile beraber firmamızın bünyesinde yer alan personelimiz ile kurmuş olduğumuz takım ruhunu gerek üretim kalitesinde gerekse firmamızın gülen yüzünde görebilirsiniz. Sizlerle birlikte daha güzel bir geleceğe uzanabilmek için çok çalışmayı düstur edinmiş olan, son derece kaliteli ve tecrübeli bir personel kadrosuyla yolumuza devam etmekteyiz.

Artvin Kömürcülük

 

Firmamız toptan ve perakende kömür satışı yapmaktadır. İster ithal ister yerli kömür çeşitlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.


Önemli enerji kaynaklarından olan kömürün kullanımı ülkemizde yayılmış durumdadır. Düşük ve yüksek kalorili olarak ayırabileceğimiz kömür ortalama 2000-3000 kcal/kg ısı değerindedir. Enerji üretiminde dış kaynaklara bağımlılığı azaltacak çalışmalar sürerken firmamız sizlere en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.

İTHAL KÖMÜR

 

Teorik olarak sıfır küllü kömürün orjinal kalorisi 7.500 ile 7.700 kalori arasındadır. Kaliteli İthal sibirya kömürlerinde orjinal kalori 7.500 kkal/kg gelmektedir. Fakat kaliteli yerli kömürler ise orjinal kalorileri 4.500kkal/kg ve üzerindeki kömürlerdir. Isınma konusundan kömürünüzden verim alabilmek için yüksek kalorili kömürü tercih etmelisiniz. Sizi ısıtan kömürün kütlesi değil kalorisidir.


Torbasız olarak satılan kömürlerin kalitesiz, kalorisi düşük, yandığı zaman asit yağmuru oluşturucu miktarda kükürt içeren, nemi ve külü yüksek olduğunu unutmayınız. Açıkta satılan kömürleri satın aldığınız zaman kömür hakkında hiçbir hak iddia edemezsiniz. 


Kömür yandıktan sonra geriye kalan atık malzemeye kül denir. Kül oranı düştükçe kalori oranı artar. Kaliteli ithal sibirya kömürlerinde % 5 ile % 7 arasında kül olmalıdır. Kaliteli yerli kömürlerde de kül oranı %20′i geçmemelidir. Külü az olan kömür sayesinde hem temizlik maliyetlerinizi (baca, kazan, soba temizliği) hem de kömür tonajlarınızı daha aza indirebilirsiniz.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı